Potkovica

Konjicki forum za sve ljubitelje konja i konjickog sporta.

You are not connected. Please login or register

bitless bridle

Prethodna tema Sljedeća tema Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1 bitless bridle on ned oľu 15, 2009 1:38 pm

Znaci jedna drugačija uzda od onoga na sto smo navikli je famozni bitless..
On se razlikuje u tome sto nema žvalu već je napravljen malo drugacije na nacin da stvara pritisak na nos konja gdje su zavrseci zivaca i zapravo dosta osjetljivo podrucje konja zbog cega reagira na pritisak.

Konji koji se jašu na bitless bi trebali biti dobro ujahani, tj. dobro reagirati na komande sjedišta i listova jer je to jedini nacin zaustavljanja konja. Nema cukanja za zvalu
(hvala bogu)

Meni najdraza uzda i sve se vise siri njena primjena. Very Happy

slikica kako to izgleda na konju

koristite li tu zvalu?
i sto mislite o tome?

Korisnički profil

2 Re: bitless bridle on ned oľu 15, 2009 2:00 pm

Ja imam u planu kupiti konja(uskoro nadam se,ovisi sad od ove krize Evil or Very Mad )i jahala bi ga na biteless.Inace sam vec jahala konja sa biteless uzdom i bilo mi je sasvim normalno(bez ikakvih poteskoca kod zaustavljanja i okretanja),ali sam morala visde sjediste koristiti.Budem stavila i par slika kad ih iskopam(imam ih negdje na kompu)-"uradi sam" biteless uzdu.

Korisnički profil http://potkovicaforum.forumhr.com

3 Re: bitless bridle on ned oľu 15, 2009 2:48 pm

jedna preponašica iz SAD-a jaše na miss independent i koristi tu zudu bez žvale....
a ovo aida za tvog konja ak ga budeš imala.....treba ti bit već neki jako ujahan konj (hehe a oni mnogo koštaju) ak kaniš koristit takvu uzdu.....il jednostavo jašeš sa žvalom.....

Korisnički profil

4 Re: bitless bridle on ned oľu 15, 2009 3:55 pm

Ja bi i kupila vec dobro ujahanog konja,a ti ga jos mozes dodatno "ujahati" na bitless,ipak nisam ja pocetnik da trebam nekog skolskog konja.

Korisnički profil http://potkovicaforum.forumhr.com

5 Re: bitless bridle on pet svi 21, 2010 4:46 pm

Čula sam za to...Conan i Lucky(konji iz kluba) se jašeju na BB uzdu Wink

Korisnički profil

6 Re: bitless bridle Today at 1:32 pm

Sponsored content

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]