Potkovica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Potkovica

Konjicki forum za sve ljubitelje konja i konjickog sporta.


You are not connected. Please login or register

Dresurni sport

2 posters

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Dresurni sport Empty Dresurni sport ned oľu 08, 2009 5:29 pm

Ždrebica

Ždrebica

Ljepota i sklad slike koju pruža dresurni konj i njegov jahač već stoljećima plijene pozornost publike. Aristokratsko držanje jahaćeg para koji kao da lebdi, krećući se lepršavo uz zvukove glazbe, daje čarobnu sliku veze jahača i konja.
Kod dresure svaki natjecatelj vodi svog konja kroz korake, figure, manerviranje i zaustavljanje. Suci dodjeljuju bodove za kakvoću izvedbe. Dresura je sport s propisanom formom i jahači nose šešir i frak ili vojničku odoru; potrebno je puno discipline i školovanja.
Komande se daju nogama, tj listovima:pomicanjem listova naprijed ili nazad u zavojima i stiskanjem listova (tempo i guranje konja "van" ili "unutra").

Pirouette
Dresurni sport 18493351oo2


Passage
Dresurni sport 23587856sj3

Dresurni sport iziskuje duži period priprema i rada s talentiranim konjem i jahačem. Za svoj prvi nastup konj se mora pripremati najmanje godinu dana. U svojoj četvrtoj godini života može prvi put nastupiti. Slijede godine i godine predanog rada. U dresurnom jahaćem sportu kategorije se dijele na E, A, L, LM i M, St. Georges, Intermedier I, II, III, Grand Prix, Grand Prix Special. Za uspjeh nastupa jahaćeg para najviše su odgovorni trener i školovani jahač, koji svakodnevno ulažu veliki trud u radu s “novim učenikom”.

Dresurni sport 2000910625463704507_rs


ANDALUSIAN HORSE

Dresurni sport 2004866235504130054_rs


KLADRUBER HORSE
Dresurni sport 2000913537774361463_rs


TRAKEHNER
Dresurni sport 2002547108739024051_rs


FRIZIJSKI KONJ
Dresurni sport 2002504341725747983_rs

http://zonakoprivnica.pro-forums.com/index.php

2Dresurni sport Empty Re: Dresurni sport ned oľu 08, 2009 6:08 pm

Littleone

Littleone

joj meni jedan konj kad sam ga čistila onak počel nasumično dizat prednje noge....mislim, ne vjerujem da je to neš kaj je uvježban il da je to neki osobiti pokret.....samo sam htjela pitat jel se tak nasumično podizanje nogu zove španjolski hod il tak neš?

3Dresurni sport Empty Re: Dresurni sport ned oľu 08, 2009 6:21 pm

Ždrebica

Ždrebica

i ja sam vidla kak je kobila u boxu počela dizat nogu i njištat i glavu je stavila u naklon,neznam kaj joj je došlo,valjda se nečeg sjetila Razz ..prekrasno za videt

http://zonakoprivnica.pro-forums.com/index.php

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Similar topics

-

» Preponski sport

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.